Warunki zakupu


 

 

 

W naszej hodowli gorąco zachęcamy do odwiedzin. Jeszcze przed podjęciem decyzji. Nie tylko Wy chcecie poznać koty i hodowców, także my chcemy poznać Was. Kocięta traktujemy jak dzieci, więc proszę się nie dziwić, że chcemy wiedzieć, w czyje ręce one trafią. Wizyta w hodowli ma na celu utwierdzić Was w decyzji, czy chcecie takiego kota, czy może nie jest to rasa dla Was. Pamiętajcie, że kupujecie członka rodziny na kilkanaście lat życia, a nie przedmiot. Musicie się czuć dobrze z takim kotem, a kot musi się dobrze czuć w Waszym domu. Źle dobrana rasa do charakteru domowników sprawia że nie będziecie zadowoleni – ani Wy, ani kot. Musi to być przemyślana i świadoma decyzja.

 

Nasze mioty planowane są w oparciu o założenia hodowli. Każda „para” jest przemyślana i przeanalizowana pod kątem kociąt, jakie chcemy uzyskać w wyniku tego konkretnego połączenia. Rodzice kociąt regularnie poddawani są ocenom sędziowskim na międzynarodowych i światowych wystawach. Ich wysokie oceny świadczą o wysokiej jakości hodowlanej. Rodzice regularnie przechodzą kontrole weterynaryjne i poddawane są badaniom, by uzyskać pewność, że nie przeniosą żadnych chorób ani wad na swoje potomstwo.  Dbamy o zdrowie naszych kotów, dlatego uzyskujemy piękne i zdrowe kocięta.

Dbamy o socjalizację kociąt – mogą się swobodnie bawić, biegać po całym domu, zapewniamy im spokojne miejsca do wypoczynku i warunki do zabawy. Kocięta od urodzenia uczestniczą w normalnym domowym życiu. Wiedzą co to dziecko, co to pies, co to schody i do czego służy drapak. Korzystają z kuwety. Są noszone, przytulane i głaskane.

 

Kociątka z naszej hodowli mogą być odbierane w wieku minimum 15 tygodni. To absolutne i nieprzekraczalne minimum. Jednak decyzję o dacie odbioru kociątka podejmuję sama. Jeśli uznam, że dane kociątko powinno jeszcze tydzień lub dwa pozostać w hodowli, to tak się stanie. Zależy mi na tym, aby kocięta opuszczały nasz dom dopiero wtedy, gdy są całkiem na to gotowe.

Kociątka są dwukrotnie odrobaczone i dwukrotnie zaszczepione. Są zdrowe i wolne od wszelkich chorób i wad.  Zabierają ze sobą:

– umowę kupna-sprzedaży kota, która zabezpiecza interesy nie tylko nabywcy i hodowcy ale przede wszystkim kota

– rodowód

– książeczkę zdrowia lub paszport (jeśli kot ma wyjechać za granicę, proszę zgłaszać to wcześniej)

– wyprawkę, w której znajduje się m.in. karma na pierwszy okres adaptacji oraz ulubione zabawki

– posiadają mikrochip wraz z rejestracją w międzynarodowej bazie EuropaPetNet

– kocięta z przeznaczeniem pozahodowlanym będą poddane zabiegowi wczesnej kastracji/sterylizacji

– na życzenie nabywcy kociątko może zostać poddane wszelkim badaniom i testom weterynaryjnym, w tym testom genetycznym

 

Sprawy formalne:

Przede wszystkim jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie kota, musicie się zastanowić, czy jesteście przygotowani na koszty utrzymania zwierzęcia. Miesięczne utrzymanie plus opieka weterynaryjna, wyprawka kocia (miseczki, kuweta, transporter, cążki do przycinania pazurków, drapak, zabawki), bieżących wydatków na utrzymanie kota (żwirek, karma sucha i mokra, szczepienia, odrobaczanie, wizyty u weterynarza) oraz zabezpieczenia okien i balkonu.

Koszt zakupu kota jest ustalany indywidualnie w zależności od kociątka i jego przeznaczenia – na kolanka, czy z prawami hodowlanymi.  Do dalszej hodowli przeznaczane są wyłącznie kocięta najlepsze z najlepszych, o określonych cechach behawioralnych i z najlepszym fenotypem. Nie wyklucza to oczywiście, by takiego kotka zakupić na kolanka.

Warunkiem rezerwacji kociątka jest wpłata zaliczki w wysokości 600 zł. Od chwili wpłaty zaliczkowane kocię nie jest już oferowane na sprzedaż innym chętnym. W przypadku rezygnacji z zakupu wpłacona zaliczka przepada, jako rekompensata za czas w którym kociątko nie było oferowane innym nabywcom.

 

Po odbiorze kota prosimy o kontaktowanie się z nami. Chcemy wiedzieć jak czuje się nasz kociak w nowym domu, czy wszystko jest w porządku. To również czas, aby po raz pierwszy odwiedził Waszego weterynarza by zyskać ostateczne potwierdzenie, że maluch jest zdrowy i zadowolony. Z wielką przyjemnością będziemy utrzymywać dalszy kontakt z Wami. Mile widziane zdjęcia i opowieści „z życia kota”. Chcemy razem z Wami cieszyć się z dorastania kota, dzielić radość osiągnięć, także wystawowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *