Adopcje


Adopcje

Hodowla to praca nad poprawą fenotypu i genotypu kotów. W hodowli nie można stać w miejscu. Hodowla to koty, które przychodzą i odchodzą. I choć często ciężko się z nimi rozstać, to dla ich dobra musimy to robić.
Kotki i kocury hodowlane po zabiegu kastracji tracą swoją pozycję w stadzie. Spadają po szczeblach drabiny codziennie coraz niżej. Ciężko jest patrzeć na to jak kot, który był Królem domu, nagle przemyka się po kątach, aby nie wchodzić w drogę innym kotom. Bo tak wygląda życie na samym dole tej drabinki hierarchii. Aby temu zapobiec, szukamy dla naszych kotów hodowlanych, które będą kończyć swoją karierę hodowlaną, nowych kochających domów. Domów, w których będą „pępkiem świata” lub jak równy z równym z innym kotem.

Adopcja w naszej hodowli jest symbolicznie płatna. Zazwyczaj pokrywa koszty kastracji.  Jednak proszę nie myśleć, że kot rasowy „za symboliczną cenę” nic nie kosztuje. Musicie Państwo być gotowi wydawać pieniądze na dobrą karmę dla kota, na mięso wołowe, które jedzą nasze koty oraz w razie nieprzewidzianych sytuacji – zostawić pieniądze u weterynarza. Nasze koty są zdrowe, zadbane, i pozytywnie nastawione do świata, i chcemy, aby tak pozostało. Musicie zapewnić im warunki co najmniej tak dobre, jak mają u nas. Obowiązuje umowa adopcyjna.

Od nowych opiekunów wymagamy zakupu lub posiadania w domu (w przypadku osób, które już mają kota) podstawowego wyposażenia dla kota jakim jest wg nas:
1. kuweta kryta, łopatka do żwirku, żwirek bentonitowy drobnoziarnisty zbrylający Benek (takiego używają nasze koty, w późniejszym okresie można próbować przestawić kota na inny żwirek, należy jednak pamiętać, że nie wszystkie koty tolerują żwirek silikonowy, czy drewniany),
2. poidełko automatyczne na wodę!! (dla kastratów bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości wody lub surowego mięsa (gotowanie mięsa pozbawia je podstawowych wartości odżywczych, szczególnie tauryny, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu kota), które w większości składa się z wody, Z automatycznego poidełka kot pije więcej wody niż ze zwykłej miseczki), miski szklane lub ceramiczne na suchą karmę oraz mięso,
3. drapak – wysokości minimum 110 cm (koty uwielbiają spędzać czas na wysokim drapaku, czy półkach na ścianach, z których mogą obserwować świat z góry),
4. żywienie kota zgodnie z naszymi zaleceniami! (w późniejszym okresie można próbować przestawić kota na inną suchą karmę, jednak wymagamy podawania kotu w pierwszym okresie tej karmy, którą jadł w hodowli i do której jest przyzwyczajony.

Aktualnie szukamy domów dla następujących kotów:
 
 

Fortunat (Floks) of Mroja*PL

Champion (WCF)

BRI b 03 – chocolate with white

d.o.b: 24.08.2014 r

Blood group: A/b

Tests: in progress

FIV/FeLV – negative,  Not carrier Cinnamon. Not carrier colourpoint

Gallery and information: >> Fortunat of Mroja*PL

Floks szuka adopcyjnego domu